خامه

تزئین کیک با خامه برای بسیاری از افرادی که به ویژه در منزل قصد تهیه و تزئین کیک را دارند، یکی از معضلات و سختیهای کار به شمار می رود. چرا؟

چون خامه های صبحانه موجود در بازار چربی لازم برای فرم گیری مناسب تزئین را ندارند و به همین علت خیلی زود به ویژه در شهرهای گرم فرم خود را از دست می دهند. خامه ای که برای فرم دادن مناسب هست Double Cream یا خامه پرچرب هست که چربی فوق العاده بالایی داره و اگر در فیلمهای آموزشی تهیه شده در خارج از کشور ببینید حتی با همزن ساده هم میتونن اون خامه ها رو فرم بدن و دردسر کمتری دارن. حال چه می شود کرد؟

من چند تا از راه هایی را که میتونه به شما کمک کنه تا بتونین خامه بهتری برای تزئین داشته باشین را پیشنهاد میکنم شاید خامه بهتری داشته باشین.

می دونین که برای فرم دادن خامه، باید مقدار دویست گرم آن را با دو قاشق سوپخوری پودر قند (مقدار شیرینی را امتحان کنین. شاید شیرینتر یا کم شیرینتر مد نظرتان باشد) در حد مخلوط شدن، با قاشق هم بزنید و حداقل به مدت بیست دقیقه یا تا زمانی که خامه کمی سفت شدن و حالت نیمه یخ زده پیدا کند، در فریزر بگذارید. سپس بیرون آورده ابتدا با دور متوسط همزن بزنید تا تکه های خامه به اطراف نپاشد و کمی یکنواخت شود (حدود ده ثانیه) و سپس با دور تند همزن به مدت یک ربع خامه را بزنین. اما میدانید که در بسیاری از موارد این خامه تنها برای لایه های میانی کیک مناسب خواهد بود و زود باز می شود. حالا راهکارهایی که به شما کمک میکنه تا خامه تون بهتر فرم بگیره و دیرتر فرمش رو از دست بده:

فرم نگرفتن خامه به دلیل نداشتن چربی لازم هست. پس خامه تون را چربتر کنین!. اینطوری:

۱- وقتی خامه رو با پودر قند مخلوط میکنین تا فریزر بذارین، بسته به میزان چربی خامه، چهار قاشق سوپخوری پودر خامه هم بهش اضافه کنین سپس پودر قند و پودر خامه رو با خامه مخلوط کنین. از پودر خامه به تنهایی هم میتونین استفاده کنین اما طعم خیلی خوبی نداره و ترکیبش با خامه بهتره.

۲- مقداری کره رو مذاب کنین و کمی با پودر قند مخلوط کنین سپس خامه را یکباره بهش اضافه کنین و با دور تند همزن بزنین. برای ۲۰۰ میلی خامه  ۶۰ گرم کره اضافه فرمایید.

۳- خامه گیاهی را با خامه حیوانی مخلوط کنین.

۴- از راه حل جایگزین استفاده از پودر ژلاتین کمک بگیرین. در خامه های قنادی اینکار رو بهش میگن استفاده از استابلایزر. یعنی کمی ژلاتین رو با مواد دیگه به خامه به طور صنعتی اضافه میکنن که باعث میشه خامه به مدت زیاد فرم خودش رو حفظ کنه. پودر ژلاتین یا آگار آگار را با کمی آب سرد مخلط کرده بن ماری کنین و وقتی کاملا حل شد  بذارین از دمای گرم بیفته سیس به خامه و پودر قند اضافه کرده فریزر بذارین. بعدا بقیه مراحل فرم گیری خامه را طی بفرمایین.

اما به نظر من استفاده از خامه های قنادی هم صرفه بیشتری داره و هم زمان کمتری از شما میگیره. خامه قنادی را از لوازم قنادیها تهیه کنین نه قنادیها. چون قنادیها گرانتر حساب میکنن و در ضمن شما مارک خامه را متوجه نمیشین تا بدونین بعدها باید بگین از کدام مارک میخواهین. کیفیت خامه های قنادی باهم متفاوت هست.

خامه

 

 

خامه2

شاد و سلامت باشین- کیک آرا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>