وردنه فوندانت

شاید با شنیدن نام وردنه، بسیاری به یاد تهیه نان بیفتند. اما یکی از پرکاربردترین ابزار آلات قنادی حرفه ای برای انجام کارهای ظریف فوندانت و مارزیپان، وردنه فوندانت است.

وردنه فوندانت بر سه نوع وردنه بزرگ، وردنه کوچک و وردنه طرحدار است.  از وردنه فوندانت بزرگ برای بازکردن فوندانت روکش کیک و طرح دار کردن فوندانت با استفاده از ورقهای مخصوص، از وردنه کوچک برای باز کردن مقادیر کم فوندانت به منظور تهیه اشکال روی کیک نظیر ستاره، دایره و … و از نوع طرحدار آن برای ایجاد شکل روی فوندانت استفاده می شود.

وردنه های بزرگ و کوچک فوندانت دارای حلقه های مخصوصی هستند که به وسیله آنها می توان ضخامت یکسانی به تمام سطح فوندانت داد. بدین ترتیب سطح فوندانت روی کیک و شکلها یکنواخت بوده و زیباتر جلوه می کنند. در واقع اگر سطح فوندانت در هنگام باز کردن صاف و یکدست نباشد، ظاهر کیک یا شکلهای روی کیک ناهمگونی داشته و احساس زیبایی کیک را کاهش می دهد.

imagesCAJODVV2

وردنه کوچک به همراه حلقه وردنه (صورتی ضخامت یک و نیم میلیمتر و آبی ضخامت سه میلیمتر را ایجاد می کنند).

imagesCAETUMDQ

وردنه بزرگ فوندانت

imagesCA46IDTE

نمونه ای از وردنه شکلدار (انواع طرح های مختلف بر روی وردنه های متفاوت وجود دارد)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>