نقاشی روی کیک

امروزه به همراه پیشرفت بسیاری از علوم و هنرها و ابداع روشهای نوین در انواع امور، هنر تزئین کیک نیز روز به روز در حال پیشرفت و ورود روشهای نوین در آن بوده است. انتقال تصاویر دلخواه بر روی کیک نیز یکی از این موارد است که روشهای مختلفی دارد:

 • انتقال تصویر روی کیک و پرکردن تصویر با استفاده از خامه و کرم کره ای(برای کیکهای با روکش خامه و کرم کره ای)

 • انتقال تصویر تکمیل شده به روش Frozen Buttercream Transfer (کیکهای خامه ای و کرم کره ای)

 • انتقال تصویر پرینت شده با مواد و رنگهای خوراکی روی کیک و بیسکوئیت

 • نقاشی روی کیک (کیکهای فوندانت)

  در این مقاله تمرکز بر روی روش آخر یعنی نقاشی کردن روی کیک فوندانت است. برای نقاشی کردن روی کیک لازم است که در درجه اول کیک شما کاملا بی عیب و نقص پخته شده و لایه های مختلف آن بدون هیچ برآمدگی و فرورفتگی روی هم قرار گیرند. چون روی این کیکها هیچگونه تزئینی به غیر از نقاشی وجود ندارد، لذا هرگونه عیبی از کیک و فوندانت پهن شده روی آن به وضوح نمایان می شود.

  در درجه دوم آیسینگی که زیر فوندانت روی کیک قرار میگیرد باید مقاومت کافی نسبت به دما داشته باشد. چراکه کیک به مدت نسبتا طولانی قرار است خارج از یخچال برای نقاشی قرارگیرد. لذا آیسینگ زیرین آن نباید شل شده باعث تغییر شکل فوندانت پهن شده روی کیک شود.

 • در درجه سوم باید فوندانت با کیفیت عالی انتخاب و روی کیک پهن شود. این فوندانت نباید آیسینگ زیر خود را جذب کرده و تغییر شکل پیدا کنند.

 • برای نقاشی روی کیک بهتر است که قبل از انجام کار، طرح مورد نظر را تمرین کرده باشید چون در صورت بروز مشکل در نقاشی روی کیک، به سختی میتوان آن را کنترل کرد.

  لازم است برای نقاشی روی کیک، ترکیب رنگهای خوراکی را بدانید و قبلا امتحان کرده باشید. ترکیب رنگهای خوراکی کمی متفاوت با رنگهای غیرخوراکی است که به دلیل ترکیبات نگهدارنده و ژلاتینی آنها می باشد.

  اگر در طرح مورد نظر شما ترکیبی از دایره یا مستطیل وجود دارد، با شابلون جای آنها را مشخص کنید و روی اثر باقیمانده از شابلون کار خود را شروع کنید تا کار تمیزتری داشته باشید.

  در نظر داشته باشید که با قلم با ظرافت میتوانید طیف رنگ و ترکیب رنگ را ایجاد کنید تا رنگهای سالید از واقعی بودن کار شما کم نکنند.

 • رنگهای مناسب برای نقاشی روی کیک، رنگهای ژله ای یا پودری هستند که با مقداری مایع رقیق یا مخلوط شده باشند. در نظر داشته باشید که رقیق بودن زیاد رنگ باعث میشود که رنگ از روی فوندانت حرکت کرده و کار تمیزی ارائه نشود. اضافه کردن مقدار بسیار جزئی نشاسته ذرت می تواند غلظت رنگ را مناسب تر کند.

   تهیه و تألیف: کیک آرا

  استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز می باشد.

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>