تفاوت بین تایلوس و گام تکس (Tylose vs. Gum-Tex)

گام تکس که با برند ویلتون تولید میشود، از صمغ کارایا از یک درخت تهیه می شود[۱]. تایلوس نیز نوعی کربوکسی متیل سلولز است.

هر دو این مواد به نوعی جاذب رطوبت هستند و خمیر را کشسان می کنند. همچنین با هر نوع ژلاتینی که در فوندانت باشد واکنش نشان میدهند لازم به ذکر است برای کسب خمیر مناسب مواد باید به خوبی مخلوط شده باشند. مخلوط کردن نامتناسب مواد گام و ژلاتین باعث تولید خمیر خیلی نرمی خواهد شد.

این دو ماده هر دو به روش مشابهی با فوندانت واکنش نشان میدهند و اضافه کردن مقداری از این دو پودر به فوندانت باعث سفت شدن و کشسان شدن خمیر خواهد شد.

فقط باید دقت کنید که تمام مقدار پودر را در لحظه به فوندانت اضافه نکنید. برای فوندانتهای ویلتون مقدار کمتری گام تکس نیاز دارید اما برای فوندانت سایر برندها قطعا مقدار بیشتری تایلوس یا گام تکس نیاز خواهید داشت.

تایلوس به نسبت گام تکس قدرت بیشتری دارد و لذا در صورتیکه از این پودر استفاده میکنید مقدار کمتری نیاز خواهید داشت و در اینصورت خمیر سفیدتری خواهید داشت (این پودرها به رنگ خردلی هستند و رنگ گام پیست تولید شده را از سفید به شیری تبدیل میکنند. تایلوس به دلیل قدرت بیشتر و بلاطبع مصرف کمتر، رنگ خمیر را کمتر تغییر میدهد).

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص گام پیست اینجا را کلیک کنید.

ترجمه و گرد آوری توسط کیک آرا

استفاده از مطلب با ذکر منبع بلامانع است.


[۱]صمغ کارایا یک صمغ طبیعی است که از درختی با نام جنوس استرکولیا (genusSterculia) تهیه می گردد. از لحاظ شیمیایی، صمغ کارایا یک اسید پلی ساکارید است که از گالاکتوزهای قندی، رامنوز و اسید گالاکتورونیک  تشکیل شده است.

این ماده به عنوان عامل ضخیم کننده و امولسیون کننده در صنایع غذایی، به عنوان ملین و چسب دندان مصنوعی در علم پزشکی و همچنین  به عنوان  صمغ کتیرا به دلیل خصوصیات فیزیکی آن مورد استفاده قرار میگیرد. به عنوان افزودنی خوراکی شماره آن E416 است.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>