بایگانی دسته: ابزارها

اتوی فوندانت چیست؟

اتوی فوندانت یا Fondant Smoother وسیله ایست که برای پهن کردن فوندانت روی کیک به کار میرود.

زمانی که فوندانت را به وسیله وردنه یا مت روی کیک قرار می دهید با این وسیله می توانید سطح فوندانت را روی کیک بخوابانید و آن را صاف نمایید.

سه شکل زیر انواع ساده آن را نشان می دهد:

fondant smoother-10

fondant smooter

 

fondant smooter-2

 

انواع دیگر این وسیله برای صاف کردن گوشه های گرد و مستطیلی و سایر اشکال به کار میرود که در زیر نمونه های آن را مشاهده می کنید

fondant smoother-5

fondant smoother-6

fondant smoother-7

fondant smoother-4

fondant smoother-3

 

 

وردنه فوندانت

شاید با شنیدن نام وردنه، بسیاری به یاد تهیه نان بیفتند. اما یکی از پرکاربردترین ابزار آلات قنادی حرفه ای برای انجام کارهای ظریف فوندانت و مارزیپان، وردنه فوندانت است.

وردنه فوندانت بر سه نوع وردنه بزرگ، وردنه کوچک و وردنه طرحدار است.  از وردنه فوندانت بزرگ برای بازکردن فوندانت روکش کیک و طرح دار کردن فوندانت با استفاده از ورقهای مخصوص، از وردنه کوچک برای باز کردن مقادیر کم فوندانت به منظور تهیه اشکال روی کیک نظیر ستاره، دایره و … و از نوع طرحدار آن برای ایجاد شکل روی فوندانت استفاده می شود.

وردنه های بزرگ و کوچک فوندانت دارای حلقه های مخصوصی هستند که به وسیله آنها می توان ضخامت یکسانی به تمام سطح فوندانت داد. بدین ترتیب سطح فوندانت روی کیک و شکلها یکنواخت بوده و زیباتر جلوه می کنند. در واقع اگر سطح فوندانت در هنگام باز کردن صاف و یکدست نباشد، ظاهر کیک یا شکلهای روی کیک ناهمگونی داشته و احساس زیبایی کیک را کاهش می دهد.

imagesCAJODVV2

وردنه کوچک به همراه حلقه وردنه (صورتی ضخامت یک و نیم میلیمتر و آبی ضخامت سه میلیمتر را ایجاد می کنند).

imagesCAETUMDQ

وردنه بزرگ فوندانت

imagesCA46IDTE

نمونه ای از وردنه شکلدار (انواع طرح های مختلف بر روی وردنه های متفاوت وجود دارد)

ابزار برش کیک

ابزار برش کیک وسیله ای است که شما میتوانید با استفاده از آن برش عرضی صاف و مناسبی به کیک خود بدهید و با خیالی آسوده داخل کیک خود را از خامه یا هر مواد میانی دیگری پر کنید. در صورتی که این ابزار را در اختیار ندارید، با استفاده از خط کش، ارتفاعی از کیک را که تمایل با برش آن دارید، مشخص کرده و در این ارتفاع، تمامی سطح کیک را خلال دندان بزنید. حال با استفاده از چاقوی برش نان، از محل خلال دندانها کیک را ببرید!

عکسهای زیر دو نمونه از ابزار برش کیک را نشان میدهند. نوع خم این ابزار به شما این امکان را می دهد که بتوانید کیک خود را بسیار زیبا اسلایس کنید بدون آنکه کیک خرد شود و ظاهر آن نازیبا باشد.

prod840 769134-01_jpg-w

 

اسپاچولا و لیسک!

دو ابزار بسیار کاربردی! بیش از آنچه فکرش را بکنید به کارتان می آیند. البته در لاتین هر دو را به نام Spatula می شناسند. اما در کاربرد تفاوت زیادی با هم دارند.

لیسک ابزاری است که برای مخلوط کردن مایه کیک و کمک به تخلیه اون درون ظرف پخت کیک به کار میرود. همچنین در زمان خامه کشی کیک به همراه اسپاچولا، به شما کمک میکند که حجم مناسب و مد نظرخامه رو روی کیک قرار بدین و با اسپاچولا صافش کنید.

 Silicone-Spatula-CSKT-

اسپاچولا همونطوری که گفتم برای صاف کردن خامه روی کیک کاربرد داره و در واقع ظریف کار تر از لیسک هست. نوع خم دارش برای این هست که وقتی خامه سطح کیک را صاف میکنید، انتهای آن به خامه گیر نکنه و زحمات شما را از بین نبره!

33-910