همه‌ی نوشته‌های cakeara

انتخاب کیک تولد!

یکی از مهمترین دغدغه های میزبانهای مهمانیهای کوچک و بزرگ تولد، انتخاب کیک تولد مناسب است. در این مقاله سعی بر آن است که راهکارهایی برای انتخاب کیک تولد مناسب ارایه گردد:
- سن شخص: اگر برای کودکان و یا خردسالان کیکی انتخاب میشود، پیشنهاد می کنیم از بین شخصیتهای کارتونی مورد علاقه کودک یا اشیایی که به آنها علاقه دارد، کیک را انتخاب کنید.

کیک تولو

کیک تولد

کیک تولد

کیک تولد

کیک تولد

کیک تولد

کیک تولد

سفارش کیک

سفارش کیک تولد

اگر شخص بزرگسال است، با عنایت به شغل، علایق و فانتزیها یا تاریخها و مکانهایی که حس نوستالژیک یا رومانتیکی برای وی دارد، کیک تولد وی را انتخاب نمایید

کیک تولد

سفارش کیک تولد

سفارش کیک تولد

کیک تولد

سفارش کیک تولد

سفارش کیک تولد

سفارش کیک تولد

درنظر گرفتن تعداد مهمانان: مقدار کیک براساس تعداد مهمانهای جشن تعیین میشود. اما این عامل تنها فاکتور تعیین کننده میزان کیک مورد نیاز نیست. در بسیاری از کیکهای زیبا، بخش چشمگیری از وزن کیک ناشی از حجم عوامل تزیینی کیک است. به عبارت دیگر، ممکن است از یک کیک تولد سه کیلویی عروسکی، حتی تا یک کیلو گرم وزن عروسکها و عوامل تزیینی باشد که لازم است در هنگام سفارش کیک تولد مدنظر قرار گیرد.
تناسب طعم و مواد میانی کیک تولد: در هنگام سفارش کیک، به تناسب طعمها دقت کنید و در نظر داشته باشید که هر میوه یا خشکباری که به تنهایی لذیذ و دلچسب است، در ترکیب با سایر طعمها لزوما ترکیب شگفت انگیزی نمیدهد. لازم به ذکر است که توجه به رده سنی مهمانان اهمیت زیادی در انتخاب طعم کیک خواهد داشت. مثلا اگر اغلب مهمانان کودک هستند، طعمهایی با ترکیب شکلات و قهوه به دلیل ایجاد احساس هایپر انرژیکی توصیه نمیشود و همچنین اگر در ترکیب رده سنی مهمانان افراد مسن بیشتر هستند طعم وانیل دلچسب تر خواهد بود.
استفاده از بهترین مواد در تهیه و تزیین کیک: توجه داشته باشید که تهیه کننده کیک شما با برندهای مواد اولیه با کیفیت برتر آشنایی داشته و از مواد مناسب استفاده نماید.  چراکه برای تهیه کیکهای زیبا با حجم تزیینات سنگین، بافت کیک علاوه بر آنکه باید بافت سبک و خوشمزه ای داشته باشد، میبایست انسجام کافی برای تحمل وزن تزیینات به ویژه در کیکهای فوندانت را داشته و دچار از هم گسستگی یا تغییر شکل ناشی از وزن تزیینات نشود. همچنین جنس مواد و خمیر فوندانت مورد استفاده در تزیینات، در حصول زیباترین کیک تولد و دلچسب ترین سفارش کیک  بسیار موثر است.
این راهنما توسط کیک آرا تهیه شده است و استفاده از آن با ذکر منبع بلامانع است.